MENU
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 71
 • ISBN 978-80-275-1352-9
 • Rozměr 215×215 mm
 • Ilustrátor Jitka Petrová

Každé malé dítě ví, že mezi rozbaleným a nerozbaleným lízátkem je nekonečně velký rozdíl. 

Lela a Kika jsou sestřenice. Chodí spolu do jedné školky a mají společnou babičku, která je hlídá a vodí na hřiště. Lela a Kika jsou nejlepší kamarádky. A Lela a Kika se taky pořád hádají — o to, kdo dostal lepší dárky pod stromeček, kdo bude první na houpačce a kdo si dá bonbon, když je jenom jeden. Jejich maminky tomu moc nerozumějí. Ostatně závažnost těchto životně důležitých problémů chápe málokdo, komu je víc než pět. 

Naprosto přesně ho však chápe Ivana Janišová, a proto napsala knížku, která nesoudí, nezesměšňuje ani nevychovává; naopak je velmi autentická, takže i tříleté dítě pochopí, že ho autorka bere naprosto vážně. Úsměvnost v jádru absurdních situací je podána s neironizujícím jemným humorem, který dětem umožní nahlédnout konfliktní situace zvenčí a rodičům dodá tolik potřebnou sílu s přehledem zvládnout dvě stě třicet podobných hádek týdně. 

Celý popis

Knížka Lela a Kika se hádají aspiruje na to stát se moderní klasikou pro nejmenší. Je podobně přímočará a upřímná jako oblíbená Ema Naopak od švédské autorky Gunilly Woldové, na které vyrůstala generace dnešních rodičů. 

 • Knížka Lela a Kika se hádají aspiruje na to stát se moderní klasikou pro nejmenší. Je podobně přímočará a upřímná jako oblíbená Ema Naopak od švédské autorky Gunilly Woldové, na které vyrůstala generace dnešních rodičů. 

 • Janišová Ivana Foto: © Miloš Sedláček

  Ivana Janišová

  (nar. 1956) je dětská psycholožka s dlouholetou praxí. Své zkušenosti úspěšně a nenásilně promítá do knih pro děti a mládež. Její empatii pro dětský svět ocenila i odborná porota, když jejímu dívčímu románu Anka Béčko a nepodstatné detaily (2002) udělila Zlatou stuhu za literaturu. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se