• Rok vydání 2019
 • Počet stran 407
 • ISBN 978-80-7577-963-2
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Petra Johana Poncarová

Červen 1781, Anglie. Na háku v deptfordské loděnici se najde tělo. Umučené a s vypálenou otrokářskou značkou. 

O pár dní později přijme kapitán Harry Corsham — válečný hrdina, který má před sebou slibnou kariéru v parlamentu — nečekanou návštěvu. O pomoc jej přišla požádat sestra jeho starého přítele, vášnivého abolicionisty Tada Archera. Prý se chystal odhalit tajemství, které by mohlo britskému otrokářskému průmyslu způsobit nevratné škody. Tvrdil, že se ho někdo snaží zabít. A teď se po něm slehla zem… 

Harry se pustí do pátrání. Naváže na Tadovo vyšetřování a dostane se hluboko do nitra konspirační sítě, kterou se jeho příteli podařilo odkrýt. Tím ohrozí nejen svou politickou kariéru, ale i rodinu. Navíc se bude muset vypořádat s vlastní minulostí a riskovat odhalení, které by ho mohlo zničit. Bude–li vůbec schopen přežít nebezpečí, které na něj čeká v Deptfordu. 

Celý popis

Autorka plně zužitkovala dostupný materiál: vystihla dobovou atmosféru, vykreslila různorodé postavy, a navíc našla společenské téma z neblahé minulosti Velké Británie, které je relevantní i dnes.
- The Financial Times 

Vášnivě podané svědectví o britském podílu na obchodu s otroky, které na čtenáře zapůsobí mrazivou atmosférou a gradovaným napětím.
- Sunday Express 

 • Autorka plně zužitkovala dostupný materiál: vystihla dobovou atmosféru, vykreslila různorodé postavy, a navíc našla společenské téma z neblahé minulosti Velké Británie, které je relevantní i dnes.
  - The Financial Times 

  Vášnivě podané svědectví o britském podílu na obchodu s otroky, které na čtenáře zapůsobí mrazivou atmosférou a gradovaným napětím.
  - Sunday Express 

 • Shepherd-Robinsonová Laura

  Laura Shepherd-Robinsonová

  vystudovala politologii na Univerzitě v Bristolu a na London School of Economics. Na obou školách se zaměřovala na politickou filozofii osmnáctého století. Téměř dvacet let působila v politice, mimo jiné jako referentka pro politiku rovnosti. V britské Labouristické straně koordinovala snahy získat na kandidátky do parlamentních voleb více žen, Afroameričanů, Asiatů a dalších etnických menšin žijících ve Spojeném království. S manželem žije v Londýně, Krvavý cukr (2019) je jejím románovým debutem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 599 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se