MENU

Korespondence I. a II.

Poštovné zdarma od 600 Kč
424 Kč
Běžná cena: 499 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
  • Rok vydání 2004
  • Počet stran 1848
  • ISBN 80-7294-105-4
  • Editor Petr Holman

Už dlouho je známo, že k celoživotnímu básnickému a esejistickému dílu předního představitele evropského literárního symbolismu Otokara Březiny patří i jeho korespondence, která v tomto případě tvoří integrální součást díla. 

Naše edice přináší nejkompletnější vydání Březinových dopisů (k dispozici je celkem 1954 dopisů, více než čtvrtina nebyla dosud publikována) a je rozvržena do dvou svazků (I, 1884-1908; II, 1909-1929). 

Březina adresoval své listy více než dvěma stovkám adresátů, mezi nimiž jsou největší kulturní osobnosti své doby. Některé tyto soubory a často i jednotlivé dopisy podstatně pozměňují Březinův básnický i lidský obraz, v povědomí běžných čtenářů i některých literárních historiků doposud poněkud jednostranně založený na korespondenci s Annou Pammrovou. V mnoha dopisech nacházíme obsáhlé komentáře a vysvětlující poznámky k vlastnímu dílu i k psychologii soukromého života, je zde obsaženo oslepující množství dosud jen málo známého či zcela neznámého faktografického materiálu. Jistě neméně důležitá jsou svědectví o básníkově setkávání s významnými autory, díly a překlady minulé i soudobé literatury, filozofie a náboženství, nebo záznamy reakcí na nejnovější zprávy o současném evropském literárním a obecně kulturním dění čerpané z našich i zahraničních novin a časopisů. 

Publikace není určena jen badatelům, síla a podmanivost Březinova slova jistě uchvátí mnohé milovníky jeho díla i literatury a poezie vůbec. 

Celý popis
  • Poštovné zdarma u objednávek nad 600 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme už 20 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se