Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Kniha podobenství

Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 200
 • ISBN 978-80-7491-036-4
 • Překlad Zbyněk Černík

Zdá se mu, že by měl zrevidovat řeč, kterou ve sborovém domě pronesl na matčinu památku. 

Na břehu řeky stojí skupina umírajících přátel, kteří ho snažně prosí, aby jim vysvětlil, jak spolu všechno souvisí, například ta věc s láskou. A žena na Larssonovic statku. Ta na borovicové podlaze bez suků. Má o ní napsat pravdu? Otcův poznámkový blok s vytrhanými stránkami, který matka spálila v kamnech a který se po mnoha letech zničehonic vynoří. Otevírá se teď v příběhu štěrbina? Má tohle opravdu zahrnout do své vzpomínkové řeči? A vznikne z toho milostný román, o kterém si myslel, že ho nikdy nenapíše? 

Nová kniha Pera Olova Enquista v mnoha ohledech začíná tam, kde skončil jeho román Jiný život. Pojednává o matce a otci, o víře a o tom, jestli se nakonec dají složit dohromady věci, které opravdu něco znamenaly. Do popředí se dostává milostný příběh, který začíná setkáním patnáctiletého chlapce se starší ženou na borovicové podlaze Larssonovic statku. 

Celý popis

Kniha podobenství je stavba ze vzpomínek, z pozorování, z dlouhého života. Putování mezi dětstvím a současností, mezi lidmi, místy a událostmi, které ovlivnily jejího autora. Do jisté míry je to pokračování autobiografie Jiný život, ale zároveň i něco zcela jiného.
Göteborgs-Posten 

Kniha podobenství je jedna z Enquistových nejrafinovanějších a nejdůvtipnějších knih. Je zábavná, hlubokomyslná, ale také velmi emocionální a osobní.
Svenska Dagbladet 

 • Kniha podobenství je stavba ze vzpomínek, z pozorování, z dlouhého života. Putování mezi dětstvím a současností, mezi lidmi, místy a událostmi, které ovlivnily jejího autora. Do jisté míry je to pokračování autobiografie Jiný život, ale zároveň i něco zcela jiného.
  Göteborgs-Posten 

  Kniha podobenství je jedna z Enquistových nejrafinovanějších a nejdůvtipnějších knih. Je zábavná, hlubokomyslná, ale také velmi emocionální a osobní.
  Svenska Dagbladet 

 • Enquist Per Olov Foto: © Ulla Montan

  Per Olov Enquist

  (nar. 1934) vyrůstal v severním Švédsku. Patří k předním současným švédským spisovatelům. Jeho rozsáhlá tvorba čítá na dvě desítky románů, divadelní hry a filmové scénáře, je také literárním a divadelním kritikem. Česky vyšly například romány Magnetizérova pátá zima (1964, č. 1995), Svržený anděl (1985, č. 1992), Návštěva osobního lékaře (1999, č. 2002), Kniha o Blanche a Marii (2004, č. 2007), dětská kniha Tři jeskyně (2003, č. 2005) nebo autorovy memoáry Jiný život (2008, č. 2011). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se