MENU

Klingsor

Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2015
 • Počet stran 175
 • ISBN 978-80-7491-475-1
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Zbyněk Černík

Jiskřivý román o fiktivním västerbottenském malíři. 

Malíř Klingsor trochu připomíná Járu Cimrmana, ačkoli na rozdíl od něj se věnuje pouze jednomu uměleckému oboru. Jeho život je ovšem stejně podivuhodný. Na stockholmské malířské škole například maluje stranou ostatních studentů, kteří se dlouho domnívají, že je cosi jako školník nebo vrátný. V Paříži zase pilně obchází všechny výtvarné školy, ale do žádné se neodváží vstoupit — přesto později s oblibou hovoří o zásadním vlivu „pařížského období“ na celou svou tvorbu. 

V románu o fiktivním malíři Klingsorovi si autor tak trochu dělá legraci sám ze sebe i ze spisovatelů a umělců vůbec. Pomocí pečlivě dávkovaného humoru, ironie a sebeironie se mu daří nevážným způsobem nastolovat smrtelně vážná témata. 

Celý popis

Je snadné bavit se v Lindgrenově společnosti, ale tento román otevírá dveře symbolice, která text prohlubuje. Pevně doufám v další díla z Lindgrenova pera.
Dalarnastidningar 

Nevšední potěšení od začátku do konce… Nový román Torgnyho Lindgrena je plný humoru i vážnosti a zastihl autora v nejlepší formě.
Svenska Dagbladet 

 • Je snadné bavit se v Lindgrenově společnosti, ale tento román otevírá dveře symbolice, která text prohlubuje. Pevně doufám v další díla z Lindgrenova pera.
  Dalarnastidningar 

  Nevšední potěšení od začátku do konce… Nový román Torgnyho Lindgrena je plný humoru i vážnosti a zastihl autora v nejlepší formě.
  Svenska Dagbladet 

 • Lindgren Torgny Foto: © Cato Lein

  Torgny Lindgren

  (nar. 1938) je přední švédský spisovatel. Obdržel mnohá literární ocenění, včetně Augustovy ceny za nejlepší švédskou knihu roku (1995). Je členem Švédské akademie. Proslavil se románem Cesty hada na skále (1982; česky Odeon 1988), který byl také zfilmován. V češtině vyšly i další jeho knihy, např. David a Batšeba (1984; česky Odeon 1992), Čmeláčí med (1995; česky Argo 1999) nebo Norrlandský akvavit (2007; česky Host 2009). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se