MENU

Klid mocných

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 317
 • ISBN 978-80-7294-630-3
 • Překlad Blanka Návratová

Pochybné fondy, nepoctivé realitní dohody, psi s bojovým výcvikem a dost mrtvých těl na to, aby to jednoho vyděsilo: ne tak komisaře Protea Laurentiho. Pro něj to znamená hlavně hodně práce… 

Jedné noci se komisař Laurenti vrací do Terstu z konference o bezpečnosti. Ve vlaku je zavražděn jistý Marzio Manfredi. Vyšetřování této vraždy znamená pro Laurentiho jen další starost, kterých má už tak nad hlavu. Musí hlavně zabezpečit oslavy rozšíření schengenského prostoru. Ilegální skupina, nejspíše pravicově zaměřená, protestuje proti prodeji rozsáhlých pozemků na pobřeží Jaderského moře a hrozí smrtí jednomu z účastníků oslav, známému spekulantovi na mezinárodních trzích. Jeho syn Sedem se navíc zamiloval do Laurentiho asistentky Piny, která se tak nevědomky dostává přímo do středu velkého víru… 

Šestý román Veita Heinichena rozkrývá zločinné praktiky v příhraniční oblasti blízko přístavního města Terst, kde autor žije. Do hry se dostávají spekulace s obrovskými sumami peněz a politické i sociální nepokoje v Evropě. 

Heinichen si dokázal uvnitř žánru s velkou konkurencí vydobýt své místo na slunci. Jeho detektivní série získala řadu věrných čtenářů jak doma, tak v zahraničí. 

Celý popis

Zábava na vysoké úrovni. A to nejen díky skvěle vyvolanému napětí a zdařilému prolínání jednotlivých linií vyprávění. Heinichen s umem psychoanalytika odhaluje společnost v Terstu jako prototyp panevropského města.
– Michael Zimmermann, Badische Zeitung 

Heinichen má talent vytvořit děj plný napětí a evokovat lokální kolorit Terstu, místa, kde se mísí řada kultur. Komisař Laurenti je sympatický tvrdohlavec, který si prostě nedá pokoj.
– Der Spiegel 

 • Zábava na vysoké úrovni. A to nejen díky skvěle vyvolanému napětí a zdařilému prolínání jednotlivých linií vyprávění. Heinichen s umem psychoanalytika odhaluje společnost v Terstu jako prototyp panevropského města.
  – Michael Zimmermann, Badische Zeitung 

  Heinichen má talent vytvořit děj plný napětí a evokovat lokální kolorit Terstu, místa, kde se mísí řada kultur. Komisař Laurenti je sympatický tvrdohlavec, který si prostě nedá pokoj.
  – Der Spiegel 

 • Heinichen Veit Foto: © Sterle Mariano

  Veit Heinichen

  (nar. 1957) pochází z Německa. Pracoval jako knihkupec a zaměstnanec řady nakladatelství. V roce 1994 spoluzaložil nakladatelství Berlin Verlag, které vedl až do roku 1999. V roce 1980 poprvé navštívil Terst, který mu učaroval. Nyní tam žije a pracuje jako spisovatel a novinář. Jeho kriminální série, v tuto chvíli již sedmidílná, mu vynesla řadu ocenění a velký ohlas u čtenářů?. Heinichenovy knihy byly přeloženy do řady jazyků. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se