MENU

Kamarádi z abecedy

Poštovné zdarma od 999 Kč
169 Kč
Doporučená cena 199 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 72
 • ISBN 978-80-7294-702-7
 • Rozměr 165×235 mm
 • Ilustrátor František Petrák

My dospělí vidíme písmena jako pravidelnou soustavu čar a obloučků, a často už ani to ne, protože slova čteme na jedno nahlédnutí a na písmenka si je dávno nerozkládáme. A tak nás občas jenom děti upozorní na to, že písmenka vypadají jako NĚCO. Jako stříška, jako tlustá babička nebo jako srpek měsíce. František Petrák namaloval písmenka jako šašky a postavičky. V jeho cirkusu se producírují i akrobati, hadí žena, silák Xaver nebo fakír z Filipín. Každé takové písmeno má v sobě ukryto veliký příběh, který je naznačený v krátké básničce Radka Malého. Ten příběh můžete objevovat a vymýšlet i sami se svými dětmi. Někdy ho dokonce můžete nakreslit; hrát si a učit se zároveň. To se jen tak nevidí!  

Připravili jsme pro vás unikátní publikaci, která vašeho potomka přirozenou formou naučí rozpoznávat abecedu. Kniha je určena k prohlížení, ke společné četbě půvabných veršů, k přemýšlení i práci s barvami nebo pastelkami. A nevěřte škarohlídům, kteří tvrdí, že do knih se nekreslí! Tak jako si schováte alespoň některé kresby svých dětí, uchováte si i tuto knížku. Jednou se k ní jistě budete vracet jako k jedinečné památce, která dokázala navždy zachytit tvořivost vašeho syna či dcery a jejich první rozumění světu kolem nás — jejich první krůčky s kamarády z abecedy. 

Pro děti od čtyř let. 

Celý popis
 • Malý Radek Foto: © Betty Holubová

  Radek Malý

  (nar. 1977 v Olomouci) je spisovatel, překladatel a vysokoškolský učitel. Je autorem několika sbírek poezie (Básně na děrné štítky, Atlas bytostí, Malá tma aj.) a řady knížek pro děti, rovněž rozhlasových her a odborných publikací. Do češtiny převedl např. verše Georga Trakla, R. M. Rilka či Paula Celana, ale také Goethova Fausta. Ve spolupráci s výtvarníkem Františkem Petrákem vznikla sbírka veršů Zahrada s meruňkami, včelami a mandloní. Za svou tvorbu obdržel četná ocenění, např. Cenu Jiřího Ortena za sbírku Vraní zpěvy a dvakrát cenu Magnesia Litera – za poezii (Větrní. Zcestné verše) a za knihu pro děti a mládež (Listonoš vítr). 

  Více
  Petrák František

  František Petrák

  (nar. 1961) se věnuje řadě výtvarných oborů, zabývá se malbou, kresbou, grafikou, grafickým designem, literárně-dramatickými žánry a scénografií. Kromě volné tvorby patří k jeho letitému zájmu práce pro děti, především ilustrace a loutkové divadlo. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Ostravskou univerzitu. Působí jako pedagog na SUPŠ Uherské Hradiště a současně vyučuje grafický design na Ústavu vizuální tvorby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V minulých letech jeho ilustrace přinášel například časopis pro nejmenší čtenáře Sluníčko. František Petrák žije a pracuje v Luhačovicích. 

  Více na http://www.frantisekpetrak.cz

   

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se