MENU

Já jsem Zlatan Ibrahimović

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 416
 • ISBN 978-80-7491-250-4
 • Překlad Prokop Vantuch

Ibrahimović vypráví o době, kterou strávil v dorosteneckém týmu Malmö FF, a o tatíncích z lepší části města, kteří se ho z něj snažili vystrnadit. Dozvíme se všechno o konfliktech v Ajaxu, prodeji do Juventusu, úspěších v Itálii i skandálu, který mu málem zničil kariéru. Poví nám o výhrách s Interem Milán, o Mourinhovi, o svých nejslavnějších gólech. Vypráví o Heleně, dětech a svém životě mimo hřiště. A vůbec poprvé se dozvíme celou pravdu o tom, co se ve skutečnosti stalo mezi ním a Pepem Guardiolou v Barceloně. 

Celý popis

Nejlepší autobiografií fotbalisty posledních let je pravděpodobně kniha Já jsem Zlatan Ibrahimović… Vzhledem k 700 tisícům výtisků prodaných jen ve Švédsku a vydání knihy v patnácti zemích se nejspíš jedná o nejúspěšnější příběh evropského imigranta od románu Bílé zuby (2000) spisovatelky Zadie Smithové. Kniha se také dostala do užšího výběru kandidátů na prestižní švédské literární ocenění — Augustovu cenu (Augustpriset)… Po obligátním pousmání, které u vás vyvolá označení „autobiografie fotbalisty", zjistíte, že Zlatanova kniha překvapivě připomíná vyprávění imigranta zachycené Philipem Rothem v klasickém románu Portnoyův komplex (1969), v němž autor popisuje, jak jako mladý Žid vyrůstal ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století v Newarku ve státě New Jersey. Příběhy obou těchto mužů se vzájemně osvětlují. Kromě toho oba přibližují stále typičtější, avšak málo známé zkušenosti ze života imigrantů. Většina zmínek o přistěhovalcích totiž vychází pouze z úst politiků, kteří o nich kážou. Autoři v těchto knihách z vlastních zkušeností nádherně líčí, jaké je vyrůstat v přistěhovalecké rodině. Přestože Zlatana a Rotha dělí oceán a čtyři desetiletí, paralely v obou příbězích jsou pozoruhodné.
Simon Kuper, autor knihy Why England Lose 

Ta kniha je tak dobrá, tak zatraceně dobrá… Budoucí klasické dílo, které změní Švédsko… Mistrovský kousek.
Aftonbladet 

Tato kniha je nejspíš nejlepším vylíčením současného života švédské pracující třídy z předměstí velkých měst, jaké jsem kdy četl.
Kulturnytt 

Neskutečně upřímné a dobře napsané.
Expressen 

Titul lze nyní objednat i jako audioknihu. 

 • Nejlepší autobiografií fotbalisty posledních let je pravděpodobně kniha Já jsem Zlatan Ibrahimović… Vzhledem k 700 tisícům výtisků prodaných jen ve Švédsku a vydání knihy v patnácti zemích se nejspíš jedná o nejúspěšnější příběh evropského imigranta od románu Bílé zuby (2000) spisovatelky Zadie Smithové. Kniha se také dostala do užšího výběru kandidátů na prestižní švédské literární ocenění — Augustovu cenu (Augustpriset)… Po obligátním pousmání, které u vás vyvolá označení „autobiografie fotbalisty", zjistíte, že Zlatanova kniha překvapivě připomíná vyprávění imigranta zachycené Philipem Rothem v klasickém románu Portnoyův komplex (1969), v němž autor popisuje, jak jako mladý Žid vyrůstal ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století v Newarku ve státě New Jersey. Příběhy obou těchto mužů se vzájemně osvětlují. Kromě toho oba přibližují stále typičtější, avšak málo známé zkušenosti ze života imigrantů. Většina zmínek o přistěhovalcích totiž vychází pouze z úst politiků, kteří o nich kážou. Autoři v těchto knihách z vlastních zkušeností nádherně líčí, jaké je vyrůstat v přistěhovalecké rodině. Přestože Zlatana a Rotha dělí oceán a čtyři desetiletí, paralely v obou příbězích jsou pozoruhodné.
  Simon Kuper, autor knihy Why England Lose 

  Ta kniha je tak dobrá, tak zatraceně dobrá… Budoucí klasické dílo, které změní Švédsko… Mistrovský kousek.
  Aftonbladet 

  Tato kniha je nejspíš nejlepším vylíčením současného života švédské pracující třídy z předměstí velkých měst, jaké jsem kdy četl.
  Kulturnytt 

  Neskutečně upřímné a dobře napsané.
  Expressen 

  Titul lze nyní objednat i jako audioknihu. 

 • Lagercrantz David Foto: © Magnus Liam Karlsson

  David Lagercrantz

  (nar. 1962) je švédský novinář a spisovatel, autor několika úspěšných populárně-naučných knih a románů. Bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011, česky Host 2014) se dostal do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset a byl nominován na cenu William Hill Sports Book of the Year. Kniha byla přeložena do více než třiceti jazyků a po celém světě se prodalo několik milionů výtisků. 

  V roce 2015 napsal pokračování celosvětového fenoménu Milénium Stiega Larssona — kniha Dívka v pavoučí síti vzbudila obrovský zájem médií a stala se jednou z nejprodávanějších knih roku na celém světě. Příběh o Lisbeth Salanderové a Mikaelu Blomkvistovi se dále rozvíjí v knize Muž, který hledal svůj stín (2017). Šestý díl nazvaný Dívka, která musí zemřít tvoří závěr celé série. Stejně jako předchozí svazky vychází také jako audiokniha ve vydavatelství OneHotBook v interpretaci Martina Stránského (www.onehotbook.cz). 

  Více
  Ibrahimović Zlatan Foto: © Settimio Benedusi

  Zlatan Ibrahimović

  (nar. 1981) je švédský fotbalista bosenskochorvatského původu. Je považován za jednoho z nejlepších fotbalových útočníků světa. Hrál za špičkové evropské týmy, jako jsou Ajax Amsterodam, Juventus Turín, FC Barcelona, AC Milán, Paris SaintGermain nebo Manchester United. Je rovněž kapitánem švédského národního týmu. Jeho předchozí autobiografie Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011, česky 2014) se stala mezinárodním bestsellerem. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se