MENU

Istanbulské memento

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2014
 • Počet stran 576
 • ISBN 978-80-7491-033-3
 • Překlad Tomáš Laně

U nohou Atatürkovy sochy v Istanbulu je objeven zavražděný muž. Oběť má podříznuté hrdlo, tělo je naaranžované do tvaru šipky a v ruce má starověkou minci. 

Když se vrchní komisař Nevzat Akman a jeho kolegové pustí do vyšetřování, netuší, že budou muset pátrat nejen v ulicích svého města, ale i v jeho dějinách. Brzy totiž zjistí, že mají co do činění se sériovým vrahem, který věří, že má historické poslání. Pachatel zanechává těla a indicie odkazující až do starověku na místech, jež připomínají významné panovníky Istanbulu. Komisař Akman nesmí promarnit ani vteřinu, on i jeho tým se horečně snaží proniknout do nebezpečného prostředí developerských firem a zákulisních praktik územního plánování. Jedno je totiž jisté, pokud se jim nepodaří vrahův vzkaz rozluštit, zemře další člověk. 

Kriminální thriller Ahmeta Ümita si nás získá starostlivým a neuvěřitelně poctivým hrdinou potýkajícím se nejen se svou minulostí, ale i s budoucností svého milovaného města, které se mění příliš rychle. Čtenáře pohltí vyšetřování plné zvratů, tajemných postav a temných prostředí a zároveň podnikne velkolepou cestu do historie jednoho z nejuhrančivějších měst světa. 

Celý popis

Napínavý příběh, který se přesouvá v čase tam a zpět, od prvních dnů starověkého města Byzantion až k prosperující metropoli Istanbulu.
– Everest Yayı?nları? 

Císaři, kteří žili před staletími, zřídka pomáhají dnešním policistům řešit zločiny. [...] Ümit obratně ozvláštňuje popisy detektivova horečného pátrání historickými intermezzy. Záhada, která tvoří jádro knihy, je vážně mistrovská.
– Time Out Istanbul 

Istanbulské memento je oslavou živého a pulzujícího města, v níž je však také špetka melancholie.
– Today’s Zaman 

 • Napínavý příběh, který se přesouvá v čase tam a zpět, od prvních dnů starověkého města Byzantion až k prosperující metropoli Istanbulu.
  – Everest Yayı?nları? 

  Císaři, kteří žili před staletími, zřídka pomáhají dnešním policistům řešit zločiny. [...] Ümit obratně ozvláštňuje popisy detektivova horečného pátrání historickými intermezzy. Záhada, která tvoří jádro knihy, je vážně mistrovská.
  – Time Out Istanbul 

  Istanbulské memento je oslavou živého a pulzujícího města, v níž je však také špetka melancholie.
  – Today’s Zaman 

 • Ümit Ahmet

  Ahmet Ümit

  (nar. 1960) je jedním z předních tureckých autorů detektivek. Pochází z města Gaziantep v jižním Turecku, v roce 1978 se přestěhoval do Istanbulu, kde vystudoval univerzitu, od roku 1974 do roku 1989 byl aktivním členem komunistické strany, za vojenské diktatury se účastnil podzemního hnutí za demokracii. V letech 1985–1986 tajně navštěvoval Akademii sociálních věd v Moskvě. V devadesátých letech působil v reklamním sektoru, v současné době pracuje pro Goethe-Institut v Istanbulu. Má dceru Gül. Proslavilo ho mistrovské zvládnutí detektivního žánru, které prokázal v mnoha svých bestsellerových románech i povídkových souborech. Ümit líčí unikátní politický a historický vývoj Turecka a zejména Istanbulu, noří se do psychiky svých skvěle vykreslených postav a spřádá fascinující příběhy vražd a politických intrik. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se