Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Imperfekcionisté

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2013
 • Počet stran 328
 • ISBN 978-80-7294-706-5
 • Překlad Ivana Kuglerová

Satirický a přitom dojemný ohňostroj lidské marnosti odehrávající se v kulisách mezinárodního deníku sídlícího v Římě. 

Hrdinové románového debutu bývalého novináře Toma Rachmana nejsou zrovna ideálními kandidáty na Pulitzerovu cenu. Představte si šéfredaktorku prožívající manželskou krizi či postaršího pařížského korespondenta, který byl kdysi váženým reportérem a velkým svůdcem, ale dnes nemá „žhavější“ téma než chov strnadů. Nebo anorektickou redaktorku ekonomického zpravodajství, jež se zamiluje do dredatého irského povaleče. Odborníka na nekrology a křížovky, jehož životním cílem je „nic nedělat“, avšak rodinná tragédie ho ironií osudu posune v kariéře. Mladého naivního káhirského dopisovatele, snažícího se zdokumentovat „sexuální život islámských extremistů“, kterého bez skrupulí vysává starší kolega. Afektovanou, osamělou a zatrpklou finanční ředitelku nebo editora sisyfovsky bojujícího proti překlepům typu Saddám Hnusajn nebo genitální ekonom. Ti všichni jsou závislí na vnukovi zakladatele novin, jenž se však zajímá jen o svého baseta jménem Schopenhauer. 

Jsou to ztracenci, antihrdinové, věční smolaři lapení do sítě pochyb, zmítaní osudem. Jsou patetičtí i dojemní současně. Jsou zkrátka neodolatelní. Rachman je sleduje výsměšným perem milovníka opileckých portrétů a anekdot posbíraných u automatu na kávu. 

Kniha prostřednictvím jedenácti příběhů vykresluje více než padesát let historie jedněch novin, od zlatých časů k jejich úpadku. Ačkoli se každá z kapitol odehrává v jiném období a točí se kolem jiné postavy, je kniha — právě díky hrdinům, kteří proplouvají napříč jednotlivými epizodami — důmyslně propojeným příběhem. 

Celý popis

Slovo "imperfekcionisté" v anglickém slovníku nenajdete, autor Tom Rachman jím označuje jedenáct postav, které vystupují v jeho stejnojmenném románu. Jsou to frustrovaní, emocionálně nejistí a slabí lidé, kteří mají celý život velké problémy sami se sebou a kterým vyhovuje, že se od nich žádné zvláštní výkony neočekávají. Nad panoptikem bizarních postaviček se mohou ukájet ti, co českým novinářům začasté spílají a žehrají, a čeští novináři se s úlevou mohou chlácholit tím, že to u nás není ještě nejhorší, i když i na dveřích některých domácích redakcí by mohla viset cedule s nápisem: Pozor, za dveřmi je realita. Román je možné interpretovat jako metaforu blížícího se konce jedné civilizace založené na alfabetické kultuře. Zřejmě proto se objevil na seznamu bestsellerů New York Times a byl přeložen do dvanácti jazyků.
– Karel Hvížďala  

Zábavný, lidský, dojemný, místy pobuřující a neskutečně trefný — takový je Rachmanův román, kniha, kterou přečtete jedním dechem a na konci si budete přát, aby se deník, o kterém se v ní píše, vydával dál, aby ještě jednou našel čtenáře a investory — zkrátka aby román neskončil. Nebo aby se Bradu Pittovi, který na Imperfekcionisty koupil filmová práva, povedlo natočit film stejně skvělý, jako je tahle kniha.
– Amanda Meyrová 

Každý, kdo kdy byť jen přičichl k novinařině, pozná, že Imperfekcionisté jsou opravdu příběhy ze života.
– The Guardian 

 • Slovo "imperfekcionisté" v anglickém slovníku nenajdete, autor Tom Rachman jím označuje jedenáct postav, které vystupují v jeho stejnojmenném románu. Jsou to frustrovaní, emocionálně nejistí a slabí lidé, kteří mají celý život velké problémy sami se sebou a kterým vyhovuje, že se od nich žádné zvláštní výkony neočekávají. Nad panoptikem bizarních postaviček se mohou ukájet ti, co českým novinářům začasté spílají a žehrají, a čeští novináři se s úlevou mohou chlácholit tím, že to u nás není ještě nejhorší, i když i na dveřích některých domácích redakcí by mohla viset cedule s nápisem: Pozor, za dveřmi je realita. Román je možné interpretovat jako metaforu blížícího se konce jedné civilizace založené na alfabetické kultuře. Zřejmě proto se objevil na seznamu bestsellerů New York Times a byl přeložen do dvanácti jazyků.
  – Karel Hvížďala  

  Zábavný, lidský, dojemný, místy pobuřující a neskutečně trefný — takový je Rachmanův román, kniha, kterou přečtete jedním dechem a na konci si budete přát, aby se deník, o kterém se v ní píše, vydával dál, aby ještě jednou našel čtenáře a investory — zkrátka aby román neskončil. Nebo aby se Bradu Pittovi, který na Imperfekcionisty koupil filmová práva, povedlo natočit film stejně skvělý, jako je tahle kniha.
  – Amanda Meyrová 

  Každý, kdo kdy byť jen přičichl k novinařině, pozná, že Imperfekcionisté jsou opravdu příběhy ze života.
  – The Guardian 

 • Rachman Tom Foto: © Alessandra Rizzo

  Tom Rachman

  (nar. 1974) je kanadsko-anglický spisovatel. Studoval filmovou vědu na univerzitě v Torontu a žurnalistiku na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Pracoval jako zahraniční dopisovatel tiskové agentury Associated Press v Římě, reportér v Indii a na Srí Lance a redaktor v pařížské redakci International Herald Tribune. V roce 2010 mu vyšel první román Imperfekcionisté (česky Host 2013), který se dostal na osmé místo bestsellerů New York Times a byl přeložen do dvaceti pěti jazyků. Jeho druhý román Vzestup a pád mocností vyšel v roce 2014 a několik amerických časopisů ho zařadilo mezi nejlepší knihy roku. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se