Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU
Poštovné zdarma od 999 Kč
81 Kč
Doporučená cena 95 Kč
Koupit
  • Rok vydání 1999
  • Počet stran 64
  • ISBN 80-86055-66-3
  • Svazek 42

S básnickou prvotinou Věry Rosí (1976) vstupuje do nejmladší české poezie po delší době výrazný ženský hlas. Autorka přichází s vyhraněnou poetikou a s překvapivě nezkrotnou imaginací, která je z rodu temných holanovských či weinerovských obrazivostí. Většina básní je prodchnuta městskou atmosférou, město je vnímáno jako černá kuchyně s nízkým stropem, na němž ulpívají výpary ze všech hořkých a přesolených pokrmů. 

Cena Jiřího Ortena 2000 

Celý popis

„Na první pohled z jejích básní, semknutých v knize Holý bílý kmen (Host/Weles), vyzařuje až řemeslně vyhlížející kultivovanost a uměřenost. Není zde stopy po revoltujícím dětství a mládí, po gestech nonkonformismu, po snaze víc křičet než zpívat. Nepřekvapí ani básnířčiny „biblické“ metafory, ale spíš časté využívání slov „pláč“, „slza“, „kříž“, „loučení“, ale rovněž „strach“ či „úzkost“. Básně se tu často halí do zimního šatu, vane z nich mráz a nepohoda. „Ledové jehly“, „zimomření“, „bomby sněhového světla“, „rampouch nade dveřmi“ zastupují obrazy, které se koncentrovaně zjevují v jediné krátké básni Neklid. Rosí si ovšem nehraje na obnovitelku rustikálních zátiší, její příroda se podobá okleštěným městským parkům a zahradám, kde u „zamrzlé ptačí křtitelničky/ očekáváš opět boxerský úder“.“
Jan Suk 

  • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
  • Ušetříte 15 %
  • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se