Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Edgar Hilsenrath

se narodil 2. 4. 1926 v Lipsku v ortodoxní židovské rodině jako syn obchodníka. V roce 1938 s matkou uprchl do Německa. V době, kdy měl nastoupit na studia, byl i s matkou internován do ghetta Czernowitz. Pobyt v koncentračních táborech poznamenal celý jeho další život. V roce 1944 ghetto osvobodili Rusové a Hilsenrath byl znovu zatčen, tentokrát Rusy. Uprchl do Bukurešti a spojil se sionistickou skupinou, aby s falešným pasem nakonec odjel přes Turecko, Sýrii a Libanon do Palestiny. Po válce se přes Červený kříž dozvěděl, že jeho otec, kterého deset let neviděl, přežil a čeká na něj v Lyonu. Shledal se pak i se svou matkou a bratrem. V roce 1951 odchází do USA s padesáti dolary v kapse, kde se protlouká jako číšník za minimální plat, píše svou první knihu Noc, noční můru o životě a smrti v ukrajinském ghettu. Tuto knihu psal během padesátých let, ale v Německu vyšla až v roce 1971 ve velmi malém nákladu. Stejně se vedlo i knize Nácek a holič (česky Hynek 1997, překlad RT). Nejprve vyšla v roce 1971 v USA, teprve v roce 1977 v Německu. Tehdy už Edgar Hilsenrath žil v Berlíně, kam se přestěhoval z USA v roce 1975 a kde žije doposud. 

Knihy Edgara Hilsenratha jsou dodnes v Německu přijímány poměrně rozporuplně, protože se často zabývají nepříjemnými aspekty německé historie. Přesto si však vydobyly své místo na slunci. Knihy Edgara Hilsenratha vyšly v celkovém nákladu více než pěti miliónů exemplářů, byly přeloženy do 18 jazyků a vydány ve 22 zemích světa. 

Knihy

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se