MENU

Hadí kámen

Eseje, články, skici (1966—2020)

Poštovné zdarma od 999 Kč
424 Kč
Doporučená cena 499 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 528
 • ISBN 978-80-275-1353-6
 • Rozměr 120×190 mm

Doplněné a rozšířené vydání esejů předního českého básníka 

Autor je známý a ceněný především jako originální a v českém prostředí výjimečný básník. Poněkud ve stínu jeho původní tvorby však zůstává neméně pozoruhodné dílo esejistické. Kniha představuje ucelený soubor Topinkových metaliterárních textů, a to od rozsáhlých esejů, publikovaných především v šedesátých letech v Sešitech pro literaturu a diskusiOrientaci, až po úvahy z let devadesátých a texty z navazujících dekád. Některé z nově zařazených textů jsou publikovány poprvé. Poznáváme tak básníka nejen jako neortodoxního, zaujatého myslitele, nýbrž i jako osobnost, která neotřelým způsobem otevírá tvorbu spřízněných autorů, literátů či výtvarníků. Kniha je výrazně rozšířeným vydáním stejnojmenné, dlouho už nedostupné edice z roku 2007. 

Celý popis

Topinkovy esejistické texty jsou rovnocenným pandánem jeho tvorby básnické, básník v nich není o nic méně zaujatý, expresivní. Nejsou to „uhlazené“ texty, z každého slova je tu cítit napětí, drama, souboj se slovem. Mluvčí je tu svého tématu plný až k zalknutí.
— Veronika Košnarová, iLiteratura.cz 

 • Topinkovy esejistické texty jsou rovnocenným pandánem jeho tvorby básnické, básník v nich není o nic méně zaujatý, expresivní. Nejsou to „uhlazené“ texty, z každého slova je tu cítit napětí, drama, souboj se slovem. Mluvčí je tu svého tématu plný až k zalknutí.
  — Veronika Košnarová, iLiteratura.cz 

 • Topinka Miloslav Foto: © Irena Vodáková

  Miloslav Topinka

  (nar. 1945) je básník, esejista, editor, autor monografie Arthura Rimbauda Vedle mne jste všichni jenom básníci (1995; 2020). Vydal sbírky poezie: Utopír (1969), Krysí hnízdo (1970, náklad sešrotován; 1991), Trhlina (2002), Prosvítání (2015). Souborné vydání jeho básnického díla vyšlo pod názvem Probouzení (2015). Za sbírku poezie Trhlina získal Cenu Jaroslava Seiferta (2003), za výbor z esejistiky z let 1966—2006 Cenu F. X. Šaldy (2009), v roce 2021 pak za svou poezii a eseje Státní cenu za literaturu. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se