MENU

Egonek na útěku a M-mirek v pasti

Poštovné zdarma od 999 Kč
152 Kč
Doporučená cena 179 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2004
 • Počet stran 202
 • ISBN 80-7294-117-8

Učitel zeměpisu a tělocviku Egonek a svědomitý úředník M-mirek - hrdinové Binarových povídek - se náhle ocitají v cizím, absurdním světě, jsou obviňováni a souzeni v nesmyslných procesech, chyceni v pasti, ze které není úniku, marně se pokoušejí nalézt východisko z nelogické situace. Ve sledu opakujících se událostí se z nich však stávají bezmocné loutky v panoptiku podivných rekvizit. 

Černohumorně laděné Binarovy novely, zabydlené roztodivnými figurkami, jejichž bezduché počínání je jakoby řízeno čísi zvůlí, evokují odcizené a nepřátelské prostředí, v němž je člověku odepřena možnost dorozumět se a svobodně jednat. 

Celý popis
 • Binar Ivan

  Ivan Binar

  se narodil 25. června 1942 v Boskovicích na Moravě. Vystudoval Pedagogický institut v Ostravě, pracoval ve školství, v letech 1968-1971 byl redaktorem ostravského časopisu Tramp. 25. února 1971 byl zatčen a odsouzen za pobuřování k dvanácti měsícům nepodmíněně. Po propuštění pracoval v dělnických profesích. Po podpisu Charty 77 byl vyhoštěn do Rakouska, pracoval jako restaurátor porcelánu ve Vídni a později jako tlumočník v uprchlickém táboře Traiskirchen (Dolní Rakousko). Od 1. srpna 1983 byl zaměstnán v rádiu Svobodná Evropa v Mnichově, poté se vrátil do Prahy a stal se spisovatelem na volné noze. V letech 2003-2004 byl předsedou Obce spisovatelů. 

  Napsal mimo jiné prózy: Kdo, co je pan Gabriel? (Sixty-Eight Publishers, Toronto 1978, německy 1979); Rekonstrukce (Torst, Praha 2002, německy 1985); Kytovna umění (Západočeské nakladatelství, Plzeň 1991, německy 1997); Jeníkova práce (Hynek, Praha 1996); Ohrada (Mladá fronta, Praha 1997); Sedm kapitol ze života Václava Netušila aneb S kolem kolem světa (Hynek, Praha 2000). Je autorem knih pro děti, překládá ze slovenštiny a němčiny. 

  Více informací o autorovi najdete na: http://ivan.binar.cz. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se