MENU

Dům s vypůjčeným výhledem

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2017
 • Počet stran 352
 • Dostupné ve formátech PDF, ePub, MobiPocket
 • ISBN 978-80-7577-190-2
 • Rozměr 135×205 mm

Kniha, v níž jde o život i hledání jeho smyslu. 

Život v rodném městě mohl být pro novinářku Zou příjemný a jednoduchý, kdyby se konečně dokázala usadit. Jenže Zou to zase táhne pryč. Přijímá proto nabídku sběratele umění Kaisera, aby našla tajemného padělatele obrazů. Pátrání ji zavede nejprve do New Yorku a poté do Japonska. Zde se Zoa ocitá v neznámém světě, k němuž patří zemětřesení a tajfuny a kde se k jejímu zděšení téměř nedomluví anglicky. Japonsko ji ale okouzlí, a to i díky setkání s malířem Tomohirem. Jenže kdo tento výjimečně talentovaný umělec vlastně je? Vzájemné souznění se nečekaně mění v nebezpečné drama a Zoa musí hledat úkryt v prostředí, které nezná a kde na každém kroku vyčnívá. 

První román Martiny Leierové v sobě spojuje dramatický příběh s detektivní zápletkou, psychologickou prózu o hledání sebe sama, stejně jako dobrodružné cestování po Japonsku a poznávání jeho bohaté kultury. 

Celý popis

Svůj obličej zahlédnu v Kjótu v různých televizích ještě třikrát. Bloudím městem bez cíle, a když míjím kóban, policejní ulitu, na níž svítí dva červené majáčky, vážně mě na zlomek vteřiny napadne tam vejít a snažit se všechno vysvětlit. Policista, který stojí rozkročený před vchodem, mi krátce pokyne na pozdrav, moje oči sklouznou na omlácenou dřevěnou hůl, o niž se opírá, pak se podívám zpátky na něj, má pokleslé rysy a podezíravé oči. Někoho mi připomíná. Už to mám, zločince z rámenové restaurace, toho letícího na našich schodech. Má stejný výraz, pohrdavý úšklebek, se kterým měří svět i mě. O vzájemně prospěšné spolupráci ochránců zákona s jakuzou jsem toho četla už dost. V puse sucho, žaludek se mi svírá strachy. Jediné, co teď potřebuju, je zmizet. Sklopím hlavu a policistu minu. Je mi jasné, že bych nevysvětlila vůbec nic.
– ukázka z knihy 

 • Svůj obličej zahlédnu v Kjótu v různých televizích ještě třikrát. Bloudím městem bez cíle, a když míjím kóban, policejní ulitu, na níž svítí dva červené majáčky, vážně mě na zlomek vteřiny napadne tam vejít a snažit se všechno vysvětlit. Policista, který stojí rozkročený před vchodem, mi krátce pokyne na pozdrav, moje oči sklouznou na omlácenou dřevěnou hůl, o niž se opírá, pak se podívám zpátky na něj, má pokleslé rysy a podezíravé oči. Někoho mi připomíná. Už to mám, zločince z rámenové restaurace, toho letícího na našich schodech. Má stejný výraz, pohrdavý úšklebek, se kterým měří svět i mě. O vzájemně prospěšné spolupráci ochránců zákona s jakuzou jsem toho četla už dost. V puse sucho, žaludek se mi svírá strachy. Jediné, co teď potřebuju, je zmizet. Sklopím hlavu a policistu minu. Je mi jasné, že bych nevysvětlila vůbec nic.
  – ukázka z knihy 

 • Leierová Martina Foto: © Marcel Sauer

  Martina Leierová

  (nar. 1967) je novinářka a spisovatelka. Na českou literární scénu vstoupila roku 2017 románem Dům s vypůjčeným výhledem, ve kterém zachytila svět umění a život v Japonsku. Narodila se a vyrůstala v Praze, po zakončení studií pracovala jako dramaturgyně a novinářka a hrála s divadelními soubory Pražské 5. Procestovala část světa, od Indie po Spojené státy, žila několik let ve Washingtonu, Vídni nebo Tokiu. Odtud přispívala do českých periodik, například do Respektu, spolupracovala s Českým rozhlasem nebo s Hlasem Ameriky. Po návratu do Prahy byla několik let redaktorkou Lidových novin. Od roku 2019 žije v Římě, odkud píše do českých novin a kde pracuje na další knize. V roce 2020 se její „Deník z římské karantény“ stal součástí knihy Doba koronavirová

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se