MENU

Dobyvatel

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2011
 • Počet stran 271
 • ISBN 978-80-7294-518-4
 • Překlad Tomáš Laně

Hrdina románu, spisovatel Fatih Haznedar, se na prázdniny uchýlí do staré istanbulské vily na břehu Bosporu, aby zde, pod pevností Boğ?azkesen, napsal román o sultánu Mehmedovi II., dobyvateli Cařihradu. V Turecku však zrovna vypukne vojenský puč a hrdinu nečekaně navštíví militantní aktivistka, která u něj hledá úkryt před pronásledováním. Z náhodného setkání se vyvine bouřlivý milostný vztah. „Román vášně a lásky“, jak bývá často nazýván, se tak odehrává ve dvou časových rovinách — historické a současné. Spisovatel Fatih Haznedar odkrývá proces vzniku svého románu o Mehmedovi, zamýšlí se nad možností a adekvátností rekonstrukce historie, zdůrazňuje svou roli demiurga, který může volně nakládat s osudy románových hrdinů, a sám také historický příběh doplňuje. Podobně jako sultán i on však podléhá lásce, jež mu brání dílo dokončit. 

Román Dobyvatel (v originále Boğ?azkesen, 1995) je považován za Gürselův román nejzdařilejší; právě on přispěl k tomu, že díla Nedima Gürsela byla přeložena do dvanácti jazyků. 

Celý popis

Autor do nejmenších podrobností a s úžasnou orientální barvitostí seznamuje čtenáře s tureckými dějinami patnáctého století a s dobýváním Istanbulu. Jeho mistrné vyprávění probíhající ve dvou časových rovinách vtahuje čtenáře do historického příběhu i do strhujícího dobrodružství jeho vzniku. 

www.biyografi.net 

 • Autor do nejmenších podrobností a s úžasnou orientální barvitostí seznamuje čtenáře s tureckými dějinami patnáctého století a s dobýváním Istanbulu. Jeho mistrné vyprávění probíhající ve dvou časových rovinách vtahuje čtenáře do historického příběhu i do strhujícího dobrodružství jeho vzniku. 

  www.biyografi.net 

 • Gürsel Nedim Foto: © Patrice Normand

  Nedim Gürsel

  (nar. 1951) žije trvale v Paříži, kam se uchýlil v sedmdesátých letech dvacátého století před politickým pronásledováním. Přednáší na Sorbonně, do Turecka se však často vrací. Spolu s nositelem Nobelovy ceny Orhanem Pamukem a nestorem turecké literatury Yašarem Kemalem patří k nejvýznamnějším současným tureckým spisovatelům. Je nositelem řady tureckých i francouzských literárních ocenění, například prestižního francouzského vyznamenání Rytíř literatury a umění. K jeho hlavním dílům patří vedle románu Dobyvatel (1995) povídková sbírka Dlouhé léto (1976), román Ilustrovaný svět (2004) nebo Alláhovy dcery (2008; česky 2010). Jeho posledním románem je Ďábel, anděl a komunista (2011). Čeští čtenáři měli možnost se s Nedimem Gürselem seznámit na 21. ročníku Pražského festivalu spisovatelů v dubnu 2011, kde byl jedním ze dvou tureckých hostů. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se