MENU

Dítě apokalypsy

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2012
 • Počet stran 303
 • ISBN 978-80-7294-609-9
 • Překlad Petr Christov

Arabáči, zazobanci, katolíci… 

Poněkud dezorientovaná Lucie asistuje při pátrání po zmizelé dospívající dívce. Vyšetřování vede záhadná osoba přezdívaná Hyena a Lucie je po watsonovském způsobu neustále fascinována a často také frustrována efektivitou a někdy až přílišnou přímočarostí, s jakou její kolegyně k případu přistupuje. Vyprávění v první osobě střídají kapitoly v er-formě pojednávající o dalších postavách: o pohřešované puberťačce Valentině, která „spala s každým, kdo se namanul – v domnění, že v posteli se člověk praxí zdokonaluje, stejně jako když cvičí na piáno“; o jejím otci spisovateli, který si napsal své vlastní heslo na Wikipedii; její krásné matce Vanesse, která vždy šla za svým cílem; nebo o „parádním“ arabském bratranci Jásinovi. Vyšetřovatelky se vydají do Barcelony, zažijí zvláštní věci a setkají se s řadou roztodivných žen. V okamžiku, kdy už mají řešení na dosah, se však zápletka začne ubírat zcela nečekaným směrem. 

Knihu přeložil Petr Christov. 

Celý popis

Na první pohled Despentesová nešetří nikoho kolem sebe: arabáči, zazobanci, katolíci, machos a mnozí další – ti všichni od ní dostanou pěkně na frak. A přece! Kniha se vyznačuje neuvěřitelnou různorodostí pohledů, ve velkolepém divadle, které rozehrává, nepřijde nikdo zkrátka. Za ostrým úsudkem se skrývá podivuhodná něžnost a skutečné porozumění. Někdy se může stát, že i vitriol zapůsobí jako učiněný balzám…
– L’Express 

Despentesová píše živě, někdy až brutálně, a její styl je prostý všech zbytečných frází. Buduje příběh, který bychom snad mohli přirovnat k road movie – pokud by nás ovšem jeho narativní struktura a některé ze scén záměrně nemátly a nevzpíraly se jakémukoli jednoznačnému určení.
– Evene 

 • Na první pohled Despentesová nešetří nikoho kolem sebe: arabáči, zazobanci, katolíci, machos a mnozí další – ti všichni od ní dostanou pěkně na frak. A přece! Kniha se vyznačuje neuvěřitelnou různorodostí pohledů, ve velkolepém divadle, které rozehrává, nepřijde nikdo zkrátka. Za ostrým úsudkem se skrývá podivuhodná něžnost a skutečné porozumění. Někdy se může stát, že i vitriol zapůsobí jako učiněný balzám…
  – L’Express 

  Despentesová píše živě, někdy až brutálně, a její styl je prostý všech zbytečných frází. Buduje příběh, který bychom snad mohli přirovnat k road movie – pokud by nás ovšem jeho narativní struktura a některé ze scén záměrně nemátly a nevzpíraly se jakémukoli jednoznačnému určení.
  – Evene 

 • Despentesová Virginie Foto: © Profimedia CZ

  Virginie Despentesová

  (nar. 1969) je francouzská spisovatelka a režisérka. Za svůj život vystřídala řadu povolání, byla mimo jiné uklízečkou, prostitutkou, prodavačkou, masérkou, novinářkou a filmovou kritičkou. Roku 1993 vydala svůj první román Ošoustej mě, který o sedm let později sama zfilmovala. Její třetí román Hezké věci (1998) byl oceněn literární cenou Prix de Flore a dočkal se rovněž filmového zpracování. Román Dítě apokalypsy z roku 2010 získal cenu Prix Trop Virilo a prestižní Prix Renaudot. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se