MENU

Chuť jablečných jadýrek

Poštovné zdarma od 999 Kč
229 Kč
Doporučená cena 269 Kč
Tato kniha momentálně není k zakoupení.
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 240
 • ISBN 978-80-7294-398-2
 • Překlad Petr Štědroň

Vzpomínky na letní prázdniny u babičky jsou plné magického třpytu, povídání tet jim přidává nádech tajemství. Katharina Hagena vypráví o osudech tří generací žen v jedné rodině. Chuť jablečných jadýrek je pohnutý román o vzpomínání a zapomínání, psaný s nádherným humorem i moudrostí. 

Po Berthině smrti zdědí Iris její dům. Ocitne se tak znovu po mnoha letech ve starém domě své babičky, kde si kdysi jako malá o letních prázdninách hrávala se svou sestřenicí. Prochází se pokoji a zahradou a ocitá se ve světě, který nepodléhá běhu času, ve světě, kde se červený rybíz přes noc mění v bílý a připravuje se z něj marmeláda slz, kde stromy kvetou dvakrát do roka, vesnice mizí a ženám od prstů srší jiskřičky. Ale dům je zanedbaný a zahrada zarostlá bodláčím. Iris se probírá vzpomínkami na věci dávno zapomenuté: Co opravdu dělal její dědeček, než odešel do války? Do koho byly zamilované Berthiny sestry? Kdo rád jedl jablka i s jadérky? Pak si vzpomene na sestřenici Rosemarii a na noc, kdy se jí stala ta nehoda. Co vlastně dělala Rosemarie na střeše skleníku? Chtěla snad Iris něco říci? 

Celý popis

Tenhle příběh vás doslova uchvátí.
Christine Westermannová 

Voní létem, jablky a rybízem. Chuť jablečných jadýrek je sladká i hořká zároveň. Je to smutný, ale útěšný příběh o vzpomínkách.
Martina Meisterová, Die Zeit 

Chuť jablečných jadýrek je požitek.
Martin Walser 

 • Tenhle příběh vás doslova uchvátí.
  Christine Westermannová 

  Voní létem, jablky a rybízem. Chuť jablečných jadýrek je sladká i hořká zároveň. Je to smutný, ale útěšný příběh o vzpomínkách.
  Martina Meisterová, Die Zeit 

  Chuť jablečných jadýrek je požitek.
  Martin Walser 

 • Hagena Katharina Foto: © Hendrik Spohler

  Katharina Hagena

  (nar. 1967) pochází z Karlsruhe, studovala anglistiku a germanistiku v Marburgu, Londýně a ve Freiburgu. Působila jako vědecká pracovnice v nadaci Jamese Joyce v Curychu, vyučovala na Trinity College v Dublinu a na univerzitě v Hamburku. V roce 2006 vyšla její kniha Was die wilden Wellen sagen. Der Seeweg durch den Ulysses (Co říkají divoké vlny. Námořní cesta Odysseem). Společně se Stefanií Clemenovou napsala knihu pro děti Grausi schaut unter den Stein (Grausi se dívá pod kámen, 2008). V současné době žije v Hamburku a je spisovatelkou na volné noze. V češtině již vyšel román Chuť jablečných jadýrek (2008; česky Host 2010), který se v Německu po dva roky udržel mezi bestsellery, prodalo se jej okolo milionu výtisků a byl přeložen do pětadvaceti jazyků. S úspěchem se setkal také její nejnovější román O spánku a mizení (2012), jehož francouzský, španělský, italský, finský a lotyšský překlad se právě připravuje. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se