Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky zasílané Českou poštou a GLS se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Chaloupka na muřích nožkách

Poštovné zdarma od 999 Kč
297 Kč
Doporučená cena 349 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 311
 • Dostupné ve formátech PDF
 • ISBN 978-80-275-1542-4
 • Rozměr 130×200 mm
 • Překlad Jana Hejná
 • Ilustrátor Elisa Paganelli

Co kdyby se váš dům uprostřed noci bez sebemenšího varování zvedl a odkráčel pryč? 

Dvanáctiletá Márinka ze všeho nejvíc touží po docela obyčejném životě v domově, který zůstane na jednom místě dost dlouho na to, aby si mohla najít kamarády. Potíž je v tom, že bydlí v chaloupce na muřích nožkách, která se neustále stěhuje z místa na místo. 

Márinčina babička je totiž sama baba jaga, která vyprovází zemřelé na onen svět. Márinka ale nechce kráčet v jejích stopách a strávit celý život ve společnosti mrtvých, a proto se rozhodne svůj osud změnit. Její chaloupka to ovšem vidí jinak a postaví si hlavu. Ale počkat — odkdy mají chaloupky vlastní rozum? 

Pro čtenáře od deseti let. 

Celý popis

Tato působivá kombinace pohádky a románu o dospívání vnímavě reflektuje smrt a ztrátu a zároveň oslavuje radosti života a vřelost lidských vztahů.
— The Sunday Times 

Originální debut přinášející dojemný a filozofický pohled na to, jak je někdy těžké bojovat se svým předurčením a jak je důležité mít možnost svobodné volby.
— The Guardian 

 • Tato působivá kombinace pohádky a románu o dospívání vnímavě reflektuje smrt a ztrátu a zároveň oslavuje radosti života a vřelost lidských vztahů.
  — The Sunday Times 

  Originální debut přinášející dojemný a filozofický pohled na to, jak je někdy těžké bojovat se svým předurčením a jak je důležité mít možnost svobodné volby.
  — The Guardian 

 • Andersonová Sophie Foto: © Seenicks photography

  Sophie Andersonová

  má od dětství příběhy v krvi, ať už díky mamince spisovatelce, nebo pruské babičce, jejímiž pohádkami se ve svých knihách inspiruje. Sophie žije se svou rodinou v severoanglické Jezerní oblasti a užívá si procházky po vřesovištích a snění za bílého dne. Autorčiny knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků a dočkaly se mnoha literárních ocenění a nominací. V češtině už vyšly její knihy Chaloupka na muřích nožkách (2018, česky 2023) a Dívka v medvědí kůži (2021, česky 2023). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se