MENU

České děti jako čtenáři

Poštovné zdarma od 999 Kč
212 Kč
Doporučená cena 249 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2015
 • Počet stran 136
 • ISBN 978-80-7491-492-8
 • Rozměr 160×230 mm

Čtou děti? Co čtou a kolik toho přečtou? Obstojí vůbec kniha a čtení v konkurenci nových médií? Nebo je pravda, že dnešní děti vlastně nečtou? Kniha přináší výsledky prvního reprezentativního výzkumu českého dětského čtenářství od šesti do čtrnácti let, který realizoval v letech 2013 a 2014 Knihovnický institut Národní knihovny České republiky. Výzkum se zaměřil jak na vztah dětí k četbě, tak na specifika čtenářského chování (jako je například vnímání čtení knih dětmi, frekvence čtení, žánrové preference atd.). Důraz byl rovněž kladen na analýzu rodiny a školy, jež mají na děti v tomto směru největší vliv. Zvláštní pozornost byla věnována také vztahu dětí ke knihovnám. Závěrem kniha shrnuje doporučení vyplývající z tohoto výzkumu, na jejichž základě by mohli rodiče, učitelé či knihovníci podpořit rozvoj dětského čtenářství. 

Celý popis
 • Irena Prázová

  se dlouhodobě věnuje problematice čtení a čtenářství dětí a dospělých. Zabývá se rovněž analýzou uživatelských potřeb a výzkumy v knihovnách. Působí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. 

  Více

  Kateřina Homolová

  PhDr. Kateřina Homolová, Ph.D., je odbornou asistentkou na Slezské univerzitě v Opavě a na Ostravské univerzitě v Ostravě. Dlouhodobě se zabývá teorií dětského čtenářství, se zaměřením na pedagogicko-didaktické a psychosociální aspekty čtenářství u dětí a dospívajících. 

  Více

  Hana Landová

  se dlouhodobě věnuje problematice informační gramotnosti ve vzdělávání a možnostem jejího rozvoje. Na České zemědělské univerzitě v Praze a Filozofi cké fakultě Univerzity Karlovy v Praze se zabývá rolí knihoven a knihovníků. 

  Více

  Vít Richter

  (nar. 1949) je zástupcem generálního ředitele Národní knihovny České republiky a předsedou Ústřední knihovnické rady. Spolupracuje na řadě celostátních průzkumů zaměřených na problematiku knihoven, čtenářství dětí a dospělých. V letech 2020—2021 byl generálním ředitelem Národní knihovny. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se