MENU

České děti a mládež jako čtenáři v době pandemie 2021

Poštovné zdarma od 999 Kč
280 Kč
Doporučená cena 329 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2023
 • Počet stran 189
 • ISBN 978-80-275-1378-9
 • Rozměr 160×230 mm

Jak v současné době čtou české děti? 

Jak pandemie proměnila volný čas dětí a mladých lidí? Do jaké míry konkurují elektronické knihy tradiční tištěné knize? Využívají děti stále knihovny? Jak si mladí lidé představují ideální knihovnu? Na tyto a další otázky odpovídají výsledky třetího opakovaného celostátního průzkumu dětí a mládeže se zaměřením na četbu knih, čtenářské chování, obvyklé způsoby trávení volného času, vlivy rodinného a školního prostředí i na vztah dětí ke knihám a čtení obecně. Reprezentativní průzkum proběhl v roce 2021 a navazuje na průzkumy z let 2017 a 2013. 

Celý popis
 • Vít Richter

  (nar. 1949) je zástupcem generálního ředitele Národní knihovny České republiky a předsedou Ústřední knihovnické rady. Spolupracuje na řadě celostátních průzkumů zaměřených na problematiku knihoven, čtenářství dětí a dospělých. V letech 2020—2021 byl generálním ředitelem Národní knihovny. 

  Více

  Hana Friedlaenderová

  se dlouhodobě zabývá dětmi a mládeží, jejich životním stylem, vztahem ke čtení a médiím a jejich vzděláváním. V minulosti vedla mnoho výzkumných projektů a je také autorkou řady odborných článků na tato témata a spoluautorkou několika odborných publikací. V současné době působí ve výzkumné agentuře Nielsen Admosphere. 

  Více

  Hana Landová

  se dlouhodobě věnuje problematice informační gramotnosti ve vzdělávání a možnostem jejího rozvoje. Na České zemědělské univerzitě v Praze a Filozofi cké fakultě Univerzity Karlovy v Praze se zabývá rolí knihoven a knihovníků. 

  Více

  Irena Prázová

  se dlouhodobě věnuje problematice čtení a čtenářství dětí a dospělých. Zabývá se rovněž analýzou uživatelských potřeb a výzkumy v knihovnách. Působí na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. 

  Více

  Pavlína Mazáčová

  působí jako odborná asistentka v Kabinetu informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Věnuje se informačnímu vzdělávání, knihovnické pedagogice, digitální, informační a mediální gramotnosti. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se