Upozorňujeme, že osobní odběr objednávek a nákup knih v redakci je možný pouze v pondělí 20.5. Ve dnech od 21. do 24.5. jsme na Světě knihy v Praze. Pro e-shopové objednávky se nic nemění. Děkujeme za pochopení.
MENU

Během chůze Brnem

Poštovné zdarma od 999 Kč
281 Kč
Doporučená cena 330 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 132
 • ISBN 978-80-7294-385-2

Kniha fotografů Petra Daniela a Pavla Šešulky (dvou zkušených autorů střední generace, kteří se v uplynulých letech prezentovali na výstavách i v publikacích) i dalšího spoluautora, zvaného Timo, který přispěl svým poetickým street-artem, se na Brno našich dnů dívá laskavě i ironicky. Zachycuje každodennost i jedinečnost města, jeho ulice, domy, zákoutí, ale zejména lidi, kteří zde žijí. „Lidi se snažím fotit vždycky tak, abych se nedotkl jejich důstojnosti, ale s jistým odstupem a nadhledem nad vezdejším hemžením. Snad pak mohou vznikat fotografie s humorem nebo aspoň s příběhem a s možností domýšlet si a zamýšlet se." říká Petr Daniel. Cílem publikace přitom není „dokumentárně popsat", jak Brno vypadá, ale zprostředkovat vjemy a nálady, jež spolu vytvářejí nezaměnitelnou atmosféru tohoto sídla. K té jistě patří i originální básnické útvary mladého výtvarníka který si říká Timo a svou poezií ozvláštňuje ulice města. Knihu ocení všichni, kdo mají k Brnu osobní vztah; všichni kteří mají cit pro jeho zvláštní atmosféru - Brňané, kteří mají své město pod kůží, studenti, trávící zde svá školní léta, návštěvníci, ale třeba i kongresoví hosté či účastníci veletrhů... 

Barevná fotografická publikace s doslovy Antonína Dufka a Blahoslava Rozbořila. Vychází v září 2010 u příležitosti II. ročníku festivalu Brněnské kulturní HOSTování. 

Celý popis

Způsob, jakým oba přátelé podávají své svědectví o městě, umožňuje velkou tvůrčí svobodu. Snad každá fotografie má ryze vizuální hodnotu, je pastvou pro oči, ale hlavně je výpovědí, v níž se nejčastěji omšelá každodennost ukazuje v novém světle. Umožňují to například dvoj- i vícemotivové střety realit. (...) Dva autoři vytvořili dvojdomou knihu. Připočtěme ještě třetího, autora veršů blízkých pouliční lyrice psané po zdech. Jejich společné vyprávění nejen o Brně je možná ve svém žánru první publikací. Je pozoruhodná i tím, že není výrazně kritická ke konzumní společnosti, k politice a podobně. Všechny problémy vnímá spíš než katastroficky s optimismem, humorem, dobrou náladou a hlavně s všeobjímajícím smyslem pro absurditu. Pro mne je to povzbuzující, lehká, okouzlující kniha.
Antonín Dufek  

 • Způsob, jakým oba přátelé podávají své svědectví o městě, umožňuje velkou tvůrčí svobodu. Snad každá fotografie má ryze vizuální hodnotu, je pastvou pro oči, ale hlavně je výpovědí, v níž se nejčastěji omšelá každodennost ukazuje v novém světle. Umožňují to například dvoj- i vícemotivové střety realit. (...) Dva autoři vytvořili dvojdomou knihu. Připočtěme ještě třetího, autora veršů blízkých pouliční lyrice psané po zdech. Jejich společné vyprávění nejen o Brně je možná ve svém žánru první publikací. Je pozoruhodná i tím, že není výrazně kritická ke konzumní společnosti, k politice a podobně. Všechny problémy vnímá spíš než katastroficky s optimismem, humorem, dobrou náladou a hlavně s všeobjímajícím smyslem pro absurditu. Pro mne je to povzbuzující, lehká, okouzlující kniha.
  Antonín Dufek  

 • Pavel Šešulka

  Více

  Petr Daniel

  se narodil v roce 1954 v Brně; k fotografii ho přivedl otec, nadšený fotoamatér. Aktivně fotografuje od konce sedmdesátých let. Na VUT v Brně vystudoval stavební fakultu (1973-1978). Studoval také na Institut výtvarné fotografie v Olomouci (1985-1986). Nyní vede projekční a stavební firmu Stabil a fotografii se věnuje ve svém volném čase. V roce 2001 mu vyšla fotografická kniha Dobrý den, Brno s doprovodnými texty Ludvíka Kundery. Je zastoupen ve sbírce Moravské galerie v Brně. 

  Více

  Timo

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se