MENU

Abeceda komunismu

Poštovné zdarma od 999 Kč
254 Kč
Doporučená cena 299 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 240
 • ISBN 978-80-7294-340-1

Abeceda komunismu se snaží nahlížet do zcela konkrétních osudů, vnímá kontext i kontinuitu jednání aktérů historických událostí a přitom je dokáže zarámovat do širších historických souvislostí," píše děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michal Stehlík v úvodu ke knize. Tu tvoří téměř třicet abecedně řazených hesel; nenajdeme zde však běžné definice, známé z učebnic historie, každé heslo je uvozeno skutečným příběhem, jak je autoři během svého několikaletého bádání sesbírali. 

Celý popis
 • Josef Albrecht

  (nar. 1972) pracoval jako redaktor a editor v MF DNES, spolupracuje se serverem iDNES.cz. V ostravském studiu České televize byl nejprve editorem v redakci zpravodajství, nyní je dramaturgem v Centru publicistiky a dokumentu. Systematicky se věnuje soudobým dějinám, především období totality. Projekty, na nichž se podílel, získaly několik profesních ocenění, těmi nejvýznamnějšími jsou Trilobit a cena Elsa za cyklus Příběhy železné opony. K divácky úspěšným a oblíbeným patří i cykly V zajetí železné opony a Tajné akce StB. V současné době se podílí na projektu Přísně tajné vraždy. Je podepsán pod několika celovečerními dokumenty, například Mlynáři od Babic, Můj otec generál, Dopisy z cely smrti nebo Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy. Patří k zakládajícím členům Občanského sdružení PANT, které se věnuje popularizaci soudobých dějin. Je jedním z autorů projektu internetového portálu www.moderni-dejiny.cz, který provozuje právě Občanské sdružení PANT. 

  Více
  Navara Luděk Foto: @ archiv autora

  Luděk Navara

  (nar. 1964) je novinář, scenárista a spisovatel literatury faktu, spolupracuje především s Českou televizí a deníkem Aktuálně.cz. Je nositelem novinářské Ceny Karla Havlíčka Borovského, Ceny Antonína Švehly a stříbrné Svatovojtěšské medaile. Zabývá se mimo jiné zločiny komunismu a nacismu. Je autorem knih Smrt si říká Tutter. Nacistický vrah ve službách StB (2002) a tří svazků Příběhů železné opony (2004, 2006, 2007; nové, doplněné vydání 2019), které se staly předlohou pro stejnojmenný televizní seriál. Společně s Miroslavem Kasáčkem napsal několik knih o třetím odboji a komunistických represích v padesátých letech: Mlynáři od Babic (2008), Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012), Na útěku. Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse (2014), A přece budu blízko. Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic (2016) a Musím jít odvážně vpřed! Tragický osud bojovníka Petra Křivky (2019). 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se