Abeceda komunismu

Poštovné zdarma
254 Kč
Běžná cena: 299 Kč
 • Rok vydání 2010
 • Počet stran 240
 • ISBN 978-80-7294-340-1

Abeceda komunismu se snaží nahlížet do zcela konkrétních osudů, vnímá kontext i kontinuitu jednání aktérů historických událostí a přitom je dokáže zarámovat do širších historických souvislostí," píše děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michal Stehlík v úvodu ke knize. Tu tvoří téměř třicet abecedně řazených hesel; nenajdeme zde však běžné definice, známé z učebnic historie, každé heslo je uvozeno skutečným příběhem, jak je autoři během svého několikaletého bádání sesbírali. 

Celý popis
 • Josef Albrecht

  Josef Albrecht (nar. 1972) pracoval jako redaktor a editor v MF DNES, spolupracuje se serverem iDNES.cz. V ostravském studiu České televize byl nejprve editorem v redakci zpravodajství, nyní je dramaturgem v Centru publicistiky a dokumentu. Systematicky se věnuje soudobým dějinám, především období totality. Projekty, na nichž se podílel, získaly několik profesních ocenění, těmi nejvýznamnějšími jsou Trilobit a cena Elsa za cyklus Příběhy železné opony. K divácky úspěšným a oblíbeným patří i cykly V zajetí železné opony a Tajné akce StB. V současné době se podílí na projektu Přísně tajné vraždy. Je podepsán pod několika celovečerními dokumenty, například Mlynáři od Babic, Můj otec generál, Dopisy z cely smrti nebo Přechodné adresy Jaromíra Šavrdy. Patří k zakládajícím členům Občanského sdružení PANT, které se věnuje popularizaci soudobých dějin. Je jedním z autorů projektu internetového portálu www.moderni-dejiny.cz, který provozuje právě Občanské sdružení PANT. 

  Více
  Navara Luděk Foto: © z archivu autora

  Luděk Navara

  (1964) je novinář, scenárista a spisovatel literatury faktu, spolupracuje především s deníkem MF Dnes a Českou televizí. Zabývá se mimo jiné zločiny komunismu a nacismu. Je autorem knih Smrt si říká Tutter — nacistický vrah ve službách StB (2002) a tří svazku Příběhu železné opony (2004, 2006, 2007), které se staly předlohou pro stejnojmenný televizní seriál. Spolu s Miroslavem Kasáčkem napsal knihy Mlynáři od Babic (2008) a Příběhy třetího odboje (2010), Volavčí sítě (2012) a Na útěku. Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse (2012). Je autorem řady scénářů k dokumentům České televize, například Můj otec generál o Heliodoru Píkovi či Dopisy z cely smrti o nevinných lidech, kteří byli odsouzeni k smrti. V roce 2008 získal Luděk Navara novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského, v roce 2010 Cenu Antonína Švehly a v roce 2016 mu pražský arcibiskup Dominik Duka udělil stříbrnou Svatovojtěšskou medaili. 

  Více
 • Neplatíte poštovné ani balné
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme už 20 let

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se