MENU

A noc byla jako samet

Poštovné zdarma od 999 Kč
339 Kč
Doporučená cena 399 Kč
Koupit
 • Rok vydání 2022
 • Počet stran 327
 • Dostupné ve formátech PDF, ePUB, MobiPocket
 • ISBN 978-80-275-1159-4
 • Rozměr 135×205 mm
 • Překlad Ivana Svobodová

Napínavý noirový příběh prodchnutý atmosférou Mexika sedmdesátých let a nezbytným cigaretovým kouřem 

Nepravděpodobnou hrdinkou příběhu se proti své vůli stává sekretářka Maite, která ze svého fádního života utíká k vysněným dobrodružstvím a romantickým komiksům. Jednoho dne ji její sousedka, půvabná studentka umění Leonora, požádá o výpomoc. Dívka však vzápětí beze stopy zmizí a Maite se ji vydává hledat. Přitom proniká do prostředí studentského hnutí a disentu. 

Není však jediná, kdo se snaží Leonoru vypátrat. Elvis, mladý muž z oddílu Jestřábů, má za úkol brutálně rozprášit protesty vůči vládě. Se svou láskou k rokenrolu a svébytným etickým kodexem také nezapadá, avšak na pokyn tajemného šéfa se pustí do pátrání po zmizelé dívce. Brzy se mu do cesty připlete Maite. Spojuje je nejen láska k hudbě, ale také hluboká osamělost, která oba neustále provází. 

Maite i Elvis, kteří spolu pronikají do spleti intrik, násilí, špionáže a války bezpečnostních služeb, zjišťují, že se jim dění vymyká z rukou  pátrání po pohřešované dívce se může v jediném okamžiku změnit v boj o život. 

Celý popis

A noc byla jako samet je noir se srdcem ze zlata — je to vyprávění, v němž empatie, kterou cítíme k postavám, nakonec odhaluje důležitou pravdu: Moreno-Garciová je nejen talentovaná vypravěčka, ale také neuvěřitelně všestranná autorka.
— NPR.org 

Strhující příběh, který je stejně zábavný jako tajemný. Postavy jsou fascinující, tón svěží a romantický a celé je to zabaleno do záhadného příběhu s nečekanými zvraty. Silvia Moreno-Garciová je autorka, jejíž díla se automaticky dostanou na váš seznam „must-read“.
— USA Today 

 • A noc byla jako samet je noir se srdcem ze zlata — je to vyprávění, v němž empatie, kterou cítíme k postavám, nakonec odhaluje důležitou pravdu: Moreno-Garciová je nejen talentovaná vypravěčka, ale také neuvěřitelně všestranná autorka.
  — NPR.org 

  Strhující příběh, který je stejně zábavný jako tajemný. Postavy jsou fascinující, tón svěží a romantický a celé je to zabaleno do záhadného příběhu s nečekanými zvraty. Silvia Moreno-Garciová je autorka, jejíž díla se automaticky dostanou na váš seznam „must-read“.
  — USA Today 

 • Moreno-Garciová Silvia Foto: © Martin Dee

  Silvia Moreno-Garciová

  je mexicko-kanadská autorka fantastiky. Pracuje jako redaktorka a editorka antologií, píše pro The Washington PostThe New York Times. Je autorkou několika románů. Velmi pozitivního přijetí fanoušků i kritiků se dostalo fantasy Bohové jadeitu a stínu (2019, česky 2021). Její doposud nejúspěšnější román Mexická gotika (2020, česky 2021) se okamžitě po vydání stal bestsellerem — práva se prodala do deseti zemí a v současnosti se připravuje jeho seriálová adaptace. 

  Více
 • Poštovné zdarma u objednávek nad 999 Kč
 • Ušetříte 15 %
 • Knihy vydáváme přes 25 let

Hlídací pes

Budeme Vás informovat o vydání knihy odesláním e-mailu na Vaší adresu.

O vydání knihy Vás již e-mailem nebudeme informovat.

Omlouváme se, ale tato kniha je v tuto chvíli nedostupná. Její dostupnost však můžete znovu hlídat.

Teď už vám neuteče ani řádek.

Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce.

Váš e-mail byl úspěšně přihlášen k odběru. Nezapomeňte adresu potvrdit.

Přihlásit se

Správa účtu

Přehled objednávek Změna osobních údajů Změna hesla
Odhlásit se